Zakończyła się 18. edycja Przystanku Jezus

18. edycja Przystanku Jezus w Kostrzynie nad Odrą przeszła już do historii. Hasłem przewodnim spotkania były słowa Chrystusa „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Tegoroczny Przystanek Jezus zgromadził ponad 650 ewangelizatorów z Polski i z zagranicy, w tym m.in. USA, Francji, Czech oraz Niemiec.

Spotkaniu towarzyszyła ewangelizacja zarówno słowem jaki i czynem. Od 31 lipca do 6 sierpnia młodzi ludzie mogli uczestniczyć w rekolekcjach, koncertach, czy seansach filmowych. Nie zabrakło również symbolicznego obrzędu obmycia nóg.

Ks. Artur Godnarski, organizator wydarzenia ocenia, że tegoroczna edycja Przystanku Jezus była bardzo owocna.

– Tegoroczna edycja „Przystanku Jezus”- już 18 – uważam ją za bardzo udaną. Bardzo ważne było to, że przenieśliśmy się z całą bazą spod kościoła na pole Woodstockowe. Myślę, że to był bardzo czytelny znak dla wszystkich, że mieszkaliśmy w takich samych warunkach, z tymi młodymi ludźmi. Nie wszystkich na to stać, a okazuję się, że Kościół, ewangelizatorzy, którzy czytają Ewangelię, nie mają z tym problemu, żeby mieszkać w takich trudnych warunkach bo było dosyć gorąco, było bardzo dużo kurzu. Oczywiście pole Woodstockowe jest bardzo głośnym polem, ale z miłości do drugiego człowieka ta obecność była taka a nie inna – powiedział ks. Artur Godnarski.

Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus swój początek miała w 1999 roku. To kilkudniowe spotkanie jest odpowiedzią na potrzebę duszpasterskiej opieki nad młodzieżą zgromadzoną na przystanku Woodstock.

Pomysłodawcą Przystanku Jezus jest ks. bp Edward Dajczak.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl