fot. PAP/archiwum

Warszawa: Miejscy radni nie podzielą się opłatkiem podczas ostatniego posiedzenia przed Bożym Narodzeniem

Pierwszy raz od wielu lat warszawscy radni nie podzielą się opłatkiem w trakcie ostatniego posiedzenia rady tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Świąteczne spotkanie odwołała przewodnicząca rady z Platformy Obywatelskiej.  Ewa Malinowska-Grupińska zapewnia, że odbędzie się ono w innym terminie, ale bez udziału duchownych.

To ma być już świecka tradycja – tak o odwołaniu tradycyjnego spotkania opłatkowego w trakcie sesji rady miasta pisze „Gazeta Wyborcza”.  Przewodnicząca rady, Ewa Malinowska-Grupińska z Platformy Obywatelskiej, prywatnie żona posła Rafała Grupińskiego przychyliła się do swoich kolegów, dla których – jak mówi – takie spotkanie nie jest ważne.

– Bardzo żałuję, że nie będę miał okazji podczas sesji rady Warszawy podać dłoni i życzyć błogosławionych świąt tym, z którymi nie zgadzam się politycznie, ale którzy zasługują na to, żebyśmy wspólnie się pojednali – mówi radny Filip Frąckowiak z Prawa i Sprawiedliwości.

Spotkanie opłatkowe według deklaracji przewodniczącej rady ma odbyć się w innym terminie i ma mieć charakter neutralny. Już w ubiegłym roku domagali się tego radni związani z Nowoczesną i Inicjatywą Polską. Nie chcieli modlitw i przemówień duchownych i tak ma być w tym roku. Przewodnicząca rady miasta nie widzi potrzeby zapraszania na świąteczne spotkanie księży.

­- To nie jest jakieś spotkanie opłatkowe – to jest spotkanie z okazji Bożego Narodzenia. My jako radni powinniśmy się spotkać w trakcie sesji rady, a nie w trakcie jakiegoś oddzielnego spotkania – podkreśla Filip Frąckowiak.

Politycy liberalno-lewicowi są zadowoleni z odwołanego spotkania i mówią o sukcesie osób działających na rzecz świeckiego państwa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl