Polska pod wpływem klina wyżowego

Europa północna oraz Wyspy Brytyjskie znajdują się w zasięgu niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Islandią. Na pozostałym obszarze kontynentu dominuje klin wyżu znad Atlantyku.

Polska jest pod wpływem tego klina wyżowego. Napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1013 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie duże, od zachodu kraju postępujące większe przejaśnienia, a miejscami rozpogodzenia. W północno-wschodniej połowie kraju oraz w centrum miejscami słabe opady deszczu, zanikające od zachodu. Temperatura maksymalna od 3-4 st C we wschodniej połowie kraju do 7-9 st C na południowym zachodzie. W dolinach karpackich lokalnie 1 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu początkowo dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie początkowo duże. Na krańcach północno-wschodnich początkowo słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od -8 st C, -6 st C miejscami na południu do -3 st C, -1 st C na przeważającym obszarze kraju i do 1 st C na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie wzrastające do dużego. Wieczorem na Nizinie Szczecińskiej słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st C na północnym wschodzie, do 6 st C w centrum i do 10 st C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz w rejonie Sudetów umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo możliwe jeszcze opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna -2 st C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W piątek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 6 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl