fot. Paweł Palembas

W Polsce w piątek zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i wschodnia będzie w zasięgu wyżów, pozostały obszar kontynentu znajdzie się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi.

Nad Polskę nasunie się od zachodu zatoka związana z niżem wędrującym znad północnej Francji nad północne Niemcy. Od Dolnego Śląska w głąb kraju przemieści się front okluzji. Z południowego zachodu będzie napływało dość ciepłe powietrze polarne morskie. Prognozowany jest spadek ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 989 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, przemieszczające się z zachodu na wschód kraju. W rejonach podgórskich deszcz ze śniegiem, w górach śnieg. Rano na krańcach wschodnich mogą lokalnie utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 5 st. C na wybrzeżu i Pomorzu do 10 st. C na Dolnym Śląsku, w dolinach karpackich od 3 st. C do 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych. W Sudetach wiatr w porywach do 70 km/h, w Karpatach do 100 km/h, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj