fot. tvpparlament.pl

[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Tak jest napisane w konstytucji i taką rodzinę powinno wspierać polskie państwo. Nie dopuszczam tutaj możliwości jakiejkolwiek zmiany

Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Tak jest napisane w konstytucji i taką rodzinę powinno wspierać polskie państwo. Nie dopuszczam tutaj możliwości jakiejkolwiek zmiany (…). Nie pozwalajmy sobie zabrać naszej tradycji, nie pozwalajmy zabrać i wyśmiewać naszej wiary, tego wszystkiego, co dla nas ważne. Przed realizacją pewnych ideologii, wcielaniem ich w życie musimy się bronić – wskazał prezydent RP Andrzej Duda w „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam.

Prezydent Andrzej Duda zdecydowanie wypowiedział się na temat istoty małżeństwa w Polsce. Zaznaczył, że Konstytucja RP stanowi, iż jest to związek kobiety i mężczyzny i nie widzi w tej kwestii możliwości jakiejkolwiek zmiany.

– Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Tak jest napisane w naszej konstytucji i taką właśnie rodzinę powinno wspierać polskie państwo. Jestem tutaj absolutnie jednoznacznie nastawiony. To są nasze zapisy konstytucyjne. W związku z tym nic innego małżeństwem być nie może, ani niczym podobnym do małżeństwa. Właśnie dlatego małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny jest afirmowane w konstytucji, specjalnie wskazane i podkreślone. Instytucja małżeństwa z założenia ma stabilizować związek kobiety i mężczyzny po to, aby w tym związku mogło się spokojnie wychowywać dzieci. To zasadniczy cel, dlaczego małżeństwo jest wspierane przez państwo. Nie dopuszczam tutaj możliwości jakiejkolwiek zmiany. Absolutnie. Dopóki ja będę prezydentem, na pewno tutaj żadna zmiana nie nastąpi. Myślę, że takie przekonana ma większość naszego społeczeństwa – zaznaczył szef państwa polskiego.

Andrzej Duda odniósł się także do wkraczającej do polskich szkół – mimo sprzeciwu rodziców – ideologii gender.

– Trzeba chronić dzieci przed szkodliwymi ideologiami. Trzeba też chronić dzieci przed treściami, które są po prostu bardzo często kuriozalne. Nie mam tutaj żadnych wątpliwości, jaka polityka powinna być prowadzona. A to, że ludzie o poglądach nie lewicowych nawet, a lewackich (lewicowe poglądy są przede wszystkim prospołeczne) są w wielu miejscach… . Mamy demokrację, można mieć takie poglądy. Natomiast my przed realizacją pewnych ideologii, wcielaniem ich w życie musimy się bronić i tyle. Mamy swoją tradycję, ona jest wypróbowana, to jest bardzo trudny argument do odparcia. Mamy swoją tradycję w Polsce, która jest budowana od ponad 1050 lat, to jest tradycja wyrosła na pniu chrześcijańskim, kultury zachodnioeuropejskiej, bo stamtąd przyjęliśmy chrzest, przyjęliśmy chrześcijaństwo. W tej kulturze są wartości, w których pokolenia Polaków wyrastają, które pozwoliły nam przetrwać najtrudniejsze momenty naszych dziejów – mówił Prezydent RP.

Pozwoliły przetrwać czasy, kiedy Polska znikała z mapy. Ludzie cały czas trwali w kulturze polskiej, ludzie cały czas trwali w wierze, ludzie nie pozwalali sobie odebrać mowy, nie pozwalali pogrzebać swoich zwyczajów – kontynuował szef państw polskiego.

– Dzięki temu po 123, a tutaj w Chełmnie nawet po 148 latach, kiedy Polski nie było na mapach, bo były zabory, tu Polacy przetrwali w tym właśnie mieście, dzielnie i trwając przy polskości mimo germanizacji, mimo różnych prześladowań. Tutaj 22 stycznia 1920 roku witali polskich żołnierzy wkraczających na tę ziemię, żeby ją przejąć dla Polski, właśnie dlatego, że zawsze byli Polakami i udowodnili to państwom, które obradowały w Paryżu. Traktat wersalski uwzględnił to poprzez nadanie Polsce takich, a nie innych granic, w których oni się znaleźli. To pokazuje siłę naszej tradycji i jej wartość (…). Przyjmujmy wiele ciekawych i dobrych rozwiązań z Europy Zachodniej, Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, patrzmy na to, co jest dobre (…), ale nie pozwalajmy sobie zabrać naszej tradycji, nie pozwalajmy zabrać i wyśmiewać naszej wiary, tego wszystkiego, co dla nas ważne – podkreślił Andrzej Duda.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl