W Polsce ciepło, ale pochmurnie

Dziś i jutro nad Europą dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, na północy zaznaczy się wpływ płytkiego niżu z ośrodkiem w rejonie Suwałk, w polarno-morskiej masie powietrza. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północna część kraju pozostanie w strefie frontu okluzji.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano lokalne mgły, ograniczające widoczność do 300 m. Okresami przelotne opady deszczu, możliwe burze, w których w Karpatach może spaść do 15 mm deszczu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 16 do 20 st., tylko na północy chłodniej, od 9 do 13 st. Wiatr słaby, zmienny, podczas  burz okresami dość silny i porywisty.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu. We wschodniej części kraju mgły ograniczające widoczność do 300 m. Temperatura minimalna od 5 do 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl