Główne zadania pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego

Przygotowanie inwestycji, ustalenie lokalizacji i sposobu finansowania – to główne zadania przed jakimi stanie pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Premier Beata Szydło poinformowała o utworzeniu stanowiska pełnomocnika w ubiegłym tygodniu.

Funkcję pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego obejmie sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nazwisko osoby, która obejmie stanowisko, mamy poznać po długim weekendzie.

Minister Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, podkreśla, że powołanie pełnomocnika uruchomi dalszy proces zmierzający ku realizacji inwestycji.

W czwartek premier Szydło poinformowała o tym, że będzie powołany pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Lotniczego. Jest to efekt rozporządzenia Rady Ministrów. Oznacza to, że będziemy przystępowali do prac nad strategią, sposobem finansowania i lokalizacją Centralnego Portu Lotniczego. Taka decyzja została podjęta na posiedzeniu Komitetu Ekonomicznego  Rady Ministrów. Żeby te prace nabrały tempa i by można było podjąć ostateczną decyzję, to potrzebny jest pełnomocnik, ponieważ jest to łączenie wielu resortów, m.in. Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa czy Ministerstwa Rozwoju i Finansów – wskazuje Henryk Kowalczyk.

Budowa Centralnego Portu Lotniczego to priorytet dla rządu Prawa i Sprawiedliwości. Ten temat ma się pojawić podczas wizyty premier Beaty Szydło w Chinach.

Niewykluczone, że chińskie banki pomogą w sfinansowaniu inwestycji. Koszt budowy portu szacuje się na 20 mld zł. Wraz z terminalem kolejowym i infrastrukturą logistyczną może przekroczyć 30 mld zł.

Centralny Port Lotniczy miałby powstać w centrum Polski, pomiędzy Łodzią a Warszawą.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl