Komisja Europejska upomina polski rząd

Komisja Europejska wezwała Polskę do wdrożenia przepisów w sprawie bezpieczeństwa na kolei. Rząd ma dwa miesiące na to, by poinformować jakie działania podjął w tej sprawie. Jeśli nie, to KE skieruje sprawę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Postępowanie o naruszenie przez Polskę unijnego prawa w tej dziedzinie, KE wszczęła w lutym 2014 r. Udzielone teraz upomnienie to drugi etap postępowania.

Henryk Grymel, przewodniczący Prezydium Sekcji Kolejowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność” – jak wskazuje – nie jest zdziwiony decyzją KE.

To kolejny przykład nieudolności wykorzystywania pieniędzy unijnych przez rząd Platformy Obywatelskiej. Przynajmniej przestanie on okłamywać wszystkich, że na kolei się poprawia. Co się poprawia? Pendolino zakupione niedawno, które powinno jeździć 250km/h, jeździ 160 km/h, tak jak zwykłe pociągi. Półtorej miliarda na projekt Pendolino zostało wyrzucone w błoto. Za te pieniądze można było zmodernizować chyba wszystkie wagony, które posiada Intersity –tłumaczy Henryk Grymel

To jednak nie wszystkie problemy rządu z przepisami unijnymi. Polska znalazła się też w gronie osiemnastu państw UE upomnianych przez KE, by prawidłowo stosowały przepisy dotyczące praw jazdy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl