fot. PAP/Marcin Obara

Wicepremier B. Szydło: Rząd przedstawi nowy pakt społeczny dla oświaty

Rząd przedstawi nowy pakt społeczny dla oświaty; to jest propozycja, która zakłada zmiany systemowe i w ramach tych zmian propozycje wzrostu wynagrodzeń nauczycieli – powiedziała w piątek wicepremier Beata Szydło przed kolejną turą rozmów z oświatowymi związkami zawodowymi.

W piątek rano rozpoczęło się kolejne nadzwyczajne posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego o sytuacji w oświacie. Po ostatnim środowym spotkaniu w RDS wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że w imieniu rządu zaprezentuje nową propozycję, przedstawi też stanowisko wobec propozycji ZNP i FZZ.

Deklaracje te wicepremier powtórzyła na krótkiej konferencji przed kolejną turą rozmów.

„Rząd przedstawi stronie społecznej nowy pakt społeczny dla oświaty, dla nauczycieli. To jest propozycja, która zakłada zmiany systemowe i jednocześnie w ramach tych zmian propozycje wzrostu wynagrodzeń nauczycieli” – powiedziała wicepremier Szydło.

„Mam nadzieję, że strona społeczna go zaakceptuje i będziemy mogli rozpocząć prace nad tymi zmianami już zaraz po naszych rozmowach, a młodzież i uczniowie spokojnie będą pisali egzaminy w przyszłym tygodniu” – dodała.

PAP/RIRM

drukuj