Premier B. Szydło: Jeżeli polityka staje się rutyną, myśleniem o własnym interesie, zaczynają się problemy

Dopóki dla polityków polityka jest pasją to jest dobrze; gorzej jeśli staje się rutyną i dbaniem o własny interes – powiedziała premier Beata Szydło na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

W Krynicy drugiego dnia XXVII Forum Ekonomicznego prezes Rady Ministrów wzięła udział w panelu dyskusyjnym pt. „Polityka. W służbie wartości czy interesów?”.

W swoim wystąpieniu podkreśliła, że każdego dnia zastanawia się czym jest dla niej polityka i dlaczego się nią zajmuje. Dodała, że każdy polityk powinien dążyć do tego, by jego działalność była czynieniem dobra dla wspólnoty w której żyje.

– Moim zdaniem dopóki polityka dla polityków jest pasją, to jest dobrze, jeżeli staje się rutyną oraz tylko i wyłącznie myśleniem w kategoriach interesu własnego, to zaczynają się problemy. Chciałabym żeby dla mnie ta polityka, póki w niej jestem, była właśnie pasją, bo wtedy mam nadzieję, że będę umiała każdego dnia odpowiedzieć sobie na początku dnia co powinnam zrobić i po co to robię, a na zakończenie dnia podsumowując, zastanowić się czy ten dzień rzeczywiście był zgodny z tym, co zakładam jako polityk czyli czynienie dobra dla innych – akcentowała Beata Szydło.

Wczoraj premier została uhonorowana nagrodą Człowieka Roku XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Dziękując podkreśliła, że jest to wyróżnienie również dla wszystkich ministrów rządu oraz współpracowników.

W poprzednich latach laureatami nagrody Człowieka Roku zostali m.in. premier Węgier Victor Orban oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.

RIRM

 

drukuj