Premier Beata Szydło: dane GUS potwierdzają, że „gospodarka plus” jest faktem

Od ponad 1,5 roku rząd realizuje ambitny, kompleksowy projekt mający rozbudzić polską gospodarkę. Wczorajsze dane GUS potwierdziły słuszność kierunku, który wybraliśmy – „gospodarka plus” jest faktem – powiedziała dziś premier Beata Szydło.

„Od ponad 1,5 roku rząd realizuje ambitny, kompleksowy projekt mający rozbudzić polską gospodarkę. Jak państwo wiecie, my postawiliśmy na gospodarkę (…). Ten kompleksowy projekt gospodarczy jest realizowany poprzez m.in. wprowadzenie Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, to co jest realizowane przez ambitne projekty rozwojowe, ale również i przez projekty społeczne, ponieważ idea naszego programu gospodarczego polega na tym, że wszystkie projekty, również projekty prospołeczne mają stanowić koło zamachowe polskiej gospodarki i tak stało się w przypadku programu <<Rodzina 500 plus>>” – wskazała premier Beata Szydło na dzisiejszej konferencji prasowej.

Wczoraj słuszność kierunku, który wybraliśmy została potwierdzona poprzez dane ogłoszone przez GUS – wyjaśniła szefowa rządu.

„Mogę powiedzieć tak, że wczorajsze dane udowadniają i potwierdzają, iż <<gospodarka plus>> jest faktem. <<Gospodarka plus>>, czyli ten projekt, który opiera się właśnie na prorozwojowym rozumieniu tego, co powinno być realizowane przez rząd, to co powinno być realizowane po to, ażeby przedsiębiorcy, ażeby Polacy, którzy wkładają ogromną pracę w rozwój gospodarczy, mieli po prostu lepsze warunki do pracy i do funkcjonowania” – akcentowała Beata Szydło.

Wczoraj GUS podał, że sprzedaż detaliczna w marcu wzrosła o 9,7 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 16,5 proc. Według GUS produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 11,1 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 17,6 proc. Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo wzrosła rdr o 8,1 proc., a mdm wzrosła o 2,1 proc.

Natomiast ceny produkcji przemysłowej w marcu wzrosły rdr o 4,7 proc., a w ujęciu miesięcznym ceny spadły o 0,1 – podał Główny Urząd Statystyczny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl