fot. PAP/Rafał Guz

Rzecznik rządu: Funkcjonariusz BOR przebywa jeszcze w szpitalu

Funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, który został ranny w wypadku w Oświęcimiu, przebywa jeszcze w szpitalu i pewnie przez jakiś czas będzie musiał być pod obserwacją lekarzy na rehabilitacji – poinformował dziś rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Jak dodał, funkcjonariusz BOR będzie przebywał w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

Będzie pod właściwą, fachową opieką lekarzy. Tutaj również już przechodzi rehabilitację, jest pod troskliwą opieką lekarzy, profesjonalistów, którzy tutaj pracują” – zaznaczył Rafał Bochenek.

Rzecznik podkreślił również, że premier Beata Szydło, która w piątek wieczorem opuściła szpital, poprowadzi w najbliższy wtorek posiedzenie Rady Ministrów. Zaplanowano także konferencję prasową.

Szefowa rządu trafiła do szpitala w zeszły piątek po wypadku samochodowym w Oświęcimiu. Oprócz premier ranni zostali w nim także dwaj funkcjonariusze BOR.

We wtorek prokuratorski zarzut w tej sprawie usłyszał Sebastian K., 21-letni kierowca fiata seicento, które uderzyło w pojazd z Beatą Szydło na pokładzie. Premier przebywała na leczeniu w warszawskim Wojskowym Instytucie Medycznym.

PAP/RIRM

drukuj