Premier B. Szydło: Reforma górnictwa powiodła się, sytuacja branży jest stabilna

Rząd chce, by polskie górnictwo było konkurencyjne i korzystało z nowoczesnych technologii; by było podstawą energetyki i kołem zamachowym gospodarki – powiedziała premier Beata Szydło.

Szefowa rządu wzięła w piątek udział w uroczystościach barbórkowych w Rudzie Śląskiej.

Premier powiedziała w swoim wystąpieniu, że reformy górnictwa przyniosły oczekiwany efekt, a obecna stabilizacja jest dobrą perspektywą dla branży na następne lata. Zaznaczyła, że proces unowocześniania i rozwoju górnictwa będzie trwał.

– Zależy nam na tym, żeby polskie górnictwo rozwijając się dawało nowe możliwości rozwojowe regionowi i polskiej gospodarce. Chcemy, by górnictwo było konkurencyjne, by było podstawą naszej energetyki i kołem zamachowym polskiej gospodarki, ale też, by było nowoczesnymi technologiami, którymi – dzięki współpracy z nauką – będziemy mogli szczycić się na świecie. To jest plan ambitny, ale po tych dwóch latach mogę ze spokojem powiedzieć, że możliwy do zrealizowania i będzie zrealizowany – akcentowała Beata Szydło.

Barbórka, czyli tradycyjnie obchodzony dzień górnika przypada 4 grudnia.

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl