fot. flickr.com

Pełnomocnik rządu spotka się z górnikami

Pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa Wojciech Kowalczyk spotka się dziś w gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego z przedstawicielami górniczych związków zawodowych.

Obecna strategia dla górnictwa wygasa z końcem tego roku. Związkowcy chcą, aby przedstawiciel rządu wyszedł z inicjatywą podjęcia prac nad programem dla górnictwa na kolejne lata.

Dariusz Potyrała, przewodniczący Rady Krajowej Związku Zawodowego Górników w Polsce, powiedział, że w lutym skierowali do rządu pismo w sprawie spotkania w celu podjęcia dialogu.

– Minął miesiąc, a myśmy takiego spotkania nie mieli. W odpowiedzi mamy konferencję, więc nie wiem, jak to oceniać. Prawdopodobnie będę musiał na miejscu powiedzieć kilka gorzkich słów i wyjaśnić pewne tematy. Czym innym jest zespół roboczy, czym innym są ustalenia w negocjacjach i czym innym jest konferencja. Ona rządzi się innymi prawami – podkreślił Dariusz Potyrała.

W styczniu górnicze związki zawodowe i strona rządowa podpisały porozumienie ws. planu naprawczego dla Kompanii Węglowej. Jednym z ustaleń były m.in. rozmowy dotyczące programu dla całego górnictwa.

RIRM

drukuj