B. Szydło: weto prezydenta spowolniło prace nad reformą sądownictwa

Weto prezydenta spowolniło prace nad reformą sądownictwa – powiedziała w poniedziałkowym orędziu telewizyjnym premier Beata Szydło. Dodała, że Prawo i Sprawiedliwość nie wycofa się z tej reformy.

„Mimo powszechnego oczekiwania reformy sądownictwa, przez 28 lat nikt tego nie zrobił. Jako odpowiedzialna władza podjęliśmy się tego zadania. Polacy w wyborach zaufali Prawu i Sprawiedliwości, a my dotrzymujemy złożonych zobowiązań” – mówiła premier Beata Szydło w wieczornym orędziu telewizyjnym, które poprzedziło orędzie prezydenta Andrzeja Dudy.

Premier zwracała uwagę, że wielu Polaków zostało skrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości, o czym, jak mówiła, przekonuje się codziennie podczas spotkań z wyborcami.

„Polacy proszą mnie o interwencje, bo są bezradni w starciu z korporacją sędziowską” – powiedziała Beata Szydło.

Dodała zarazem, że „dzisiejsze weto pana prezydenta spowolniło prace nad reformą; co więcej, zostało potraktowane jako zachęta przez tych, którzy walczą o utrzymanie niesprawiedliwego systemu”.

„Nie cofniemy się z drogi naprawy państwa, nie ulegniemy naciskom, podszeptom; nie teraz, bo jeśli nie teraz, to kiedy” – zaznaczyła szefowa polskiego rządu.

PAP/RIRM

drukuj