A. Macierewicz w TV Trwam: opozycja nie szuka debaty [oglądaj na żywo]

Ci ludzie nie szukają debaty, oni szukają awantury – powiedział o opozycji i środowiskach przeciwnych reformie wymiaru sprawiedliwości minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Szef MON jest gościem trwających na antenie TV Trwam „Rozmów niedokończonych”.

Niechętnie używam sformułowania opozycja – przyznał polityk, nawiązując m.in. do protestów trwających wciąż przed pałacem prezydenckim.

– Opozycja to jest układ w systemie parlamentarnym polegający na dyskusji, na debacie, na znajdowaniu wspólnych rozwiązań, nawet jeśli się różnimy, a ci ludzie nie szukają żadnych wspólnych rozwiązań. Ci ludzie nie szukają debaty, oni szukają awantury. Oni nas nieustannie prowokują. Robią wszystko, żeby doprowadzić do awantury – przekonywał Antoni Macierewicz.

Minister obrony narodowej ocenił, że ta „bezprzykładna presja” jest rodzajem wojny hybrydowej „bazującej na dezinformacji i na presji, mających charakter przemocy”.

– A że ta presja jest skuteczna, że oni tą właśnie metodą uzyskali zasadnicze ustępstwo i zablokowanie przemian w Polsce. Otóż, niech się tak nie cieszą – my zrobimy wszystko, żeby te przemiany zostały zrealizowane – zapewnił szef MON.

Oprócz tematu reformy sądownictwa minister obrony narodowej mówi o militarnym bezpieczeństwie Polski.

GALERIA
fot. Tomasz Strąg

RIRM

drukuj