Gen. Pacek odwołany ze stanowiska rektora AON

Nowy szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz odwołał ze stanowiska rektora Akademii Obrony Narodowej gen. Bogusława Packa. Powołany przez poprzedniego szefa resortu obrony Tomasza Siemoniaka rektor kierował uczelnią niespełna miesiąc. Ministerstwo nie podało powodów odwołania rektora.

Dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, ocenia, że odwołanie gen. Packa jest dobrą decyzją.

– Odchodząca ekipa tuż przed oddaniem swoich obowiązków nowej władzy mianuje na różne ważne stanowiska państwowe osoby, które – delikatnie mówiąc – nie działają zgodnie z racją stanu niepodległej Rzeczypospolitej. Przypomnę, że pan generał Pacek wielokrotnie dawał do zrozumienia, że jego sposób myślenia jest zakorzeniony bardziej w PRL aniżeli w III Rzeczypospolitej. Wyrażał się wielokrotnie pozytywnie o generałach Jaruzelskim czy Kiszczaku. Dlatego jestem bardzo wdzięczny panu ministrowi Macierewiczowi, że jedną z jego pierwszych decyzji jest właśnie odwołanie pana generała Bogusława Packa. Należy jak najszybciej odkręcać pewne decyzje poprzedniej ekipy – mówi dr Jerzy Bukowski.

Prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej, dodaje, że szkoła taka jak Akademia Obrony Narodowej ma duże znaczenie strategiczne.

– Rolą tego typu uczelni, jaką jest Akademia Obrony Narodowej, jest przede wszystkich przygotowanie i kształcenie kadr dowódczych dla sił zbrojnych na tym najwyższym szczeblu, a więc oficerów, którzy w przyszłości zajmują różne ważne stanowiska, stają się generałami. Ale z drugiej strony to również kształcenie kadry politycznej – osób, które zajmują się kwestiami obronnymi, albo chciałyby się tymi kwestiami zajmować. No i wreszcie Akademia Obrony Narodowej, zwarzywszy na rolę, jaką ma w całym systemie szkolenia, jest czołową placówką kształcenia kadr w siłach zbrojnych. Biorąc pod uwagę znaczenie tego rodzaju akademii, to jest to bardzo istotna i ważna placówka –  zwraca uwagę prof. Romuald Szeremietiew.

Ustępujący minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak powołał gen. Packa na rektora Akademii Obrony Narodowej 21 października bieżącego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl