fot. flickr.com

Minęło 100 dni Donalda Tuska na stanowisku szefa RE

We wtorek minęło dokładnie sto dni, od kiedy Donald Tusk objął stanowisko przewodniczącego RE. Były premier na początku kadencji, jako przewodniczący Rady Europejskiej  deklarował, że zadba o interesy Wschodu, jednak do tej pory nie zajął konkretnego stanowiska chociażby w konflikcie na linii RosjaUkraina.

Oceniając 100 dni Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej,  europoseł Janusz Wojciechowski zauważa, że były premier jest politykiem „nieobecnym”.

Można się domyślać, że za nominacją Donalda Tuska stał taki plan niemiecki, żeby jednak osłabić znaczenie instytucji unijnych, by Niemcy same miały więcej do powiedzenia i mogły prowadzić swoją własną politykę. Wiadomo, że Donald Tusk jest politykiem, który zawsze ujawniał pewną swoją uległość wobec pani Kanclerz Merkel, wobec polityki niemieckiej – skomentował europoseł.

Polityk wskazał również, że Tusk nie zrobił nic w kwestii pomocy dla rolników – w  tym polskich – którzy odnoszą niebywałe straty po wprowadzeniu przez Rosję embarga.

Donald Tusk objął stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej 1 grudnia 2014 roku.

RIRM

drukuj