fot. PAP/EPA

Niemieckie porządki Donalda Tuska

Prawo i Sprawiedliwość w nowym spocie podkreśla, że rządy Donalda Tuska to było osiem lat niemieckich porządków w Polsce. W materiale PiS nawiązuje do słów szefa PO, który mówił, że idzie po zwycięstwo, żeby wreszcie zapanował elementarny porządek,  m.in. w polityce zagranicznej, gospodarce i sądownictwie.

Została też przytoczona wypowiedź Tuska, który stwierdził, że są „pewne cechy cenione na Pomorzu i w Wielkopolsce przez to, że byliśmy bardziej pod wpływem kultury Zachodu”.

„Tusk w ten sposób obraża Polaków, okupację niemiecką nazywając kulturą Zachodu” – słyszymy w spocie. Słowa szefa PO skonfrontowano z wypowiedzią wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Podwyższenie wieku emerytalnego, zabór pieniędzy z OFE, ubóstwo wśród rodzin, bezrobocie ponad 14 proc., niskie płace, wyprzedaż majątku narodowego, plan obrony na linii Wisły, rozbrajanie Wojska Polskiego, podległość wobec Moskwy i Berlina. Donald, drugi raz tych porządków nie wprowadzisz – słyszymy w spocie PiS.

Cały spot jest dostępny w mediach społecznościowych Prawa i Sprawiedliwości.

Wybory do Sejmu i Senatu oraz ogólnokrajowe referendum odbędą się 15 października.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl