Małopolska – przeszły marsze w obronie demokracji

Ulicami Krakowa i Tarnowa przeszły dziś Marsze w Obronie Demokracji i Uczciwych Wyborów. Jest to kontynuacja działań rozpoczętych przez PiS 13 grudnia 2014 r. w Warszawie. Marsz w Krakowie poprzedziła Eucharystia sprawowana w Katedrze Wawelskiej.

Po zakończeniu Mszy Świętej, przed Krzyżem Katyńskim odbył się Apel, po którym traktem królewskim ruszył pochód. Poseł Andrzej Adamczyk, uczestnik krakowskiego marszu, podkreśla, że wolne media i wybory, to podstawa zdrowej demokracji.

– Dzisiaj i jedno, i drugie niedomaga. „Niedomaga” to bardzo delikatne określenie. Dzisiaj mamy taką oto sytuację, że szczegółowe wyniki wyborów z listopada nie są ogłoszone. Mamy połowę marca! Sądy odrzucają wszelkie uwagi, wszystkie protesty wyborcze, twierdząc, że oczywiście można uznać protest, ale znikoma szkodliwość nie miała wpływu na wynik wyborów – pomimo to, że jest kilkanaście tysięcy takich protestów, to się nie liczy – mówi poseł.

W Tarnowie marsz wyruszył z Rynku. Zgromadzeni udali się przed tablicę upamiętniającą Ofiary Katastrofy Smoleńskiej, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze. Marsz zakończyła Msza Św. w kościele oo. Bernardynów, sprawowana w intencji Ojczyzny i Ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl