Noc Muzeów w Krakowie

Polski zryw niepodległościowy w 1914 r. jest tematem przewodnim tegorocznej Nocy Muzeów w Krakowie. W wielu placówkach zwiedzający mogą zobaczyć wystawy poświęcone I Kompanii Kadrowej i Legionom Polskim oraz I wojnie światowej. 

Atrakcją nocy Muzeów 2014″ w Muzeum AK w Krakowie jest otwarcie wystawy pt. życie sportowe żołnierzy polskich w niewoli niemieckiej w latach 1939-1945″. Przygotowana ona została przez zespół pracowników Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Jest poświęcona mało znanemu i niezwykle interesującemu fragmentowi losów naszych jeńców wojennych.

Inicjatywa zorganizowania nocy muzeów jest zdecydowanie pozytywnie odbierana przez tych, którzy zdecydowali się wykorzystać tę okazje: Noce Muzeów w Krakowie organizowane są od 2004 r. Od początku cieszą się ogromną popularnością, w ostatnich edycjach brało udział ponad 100 tys. osób. Jej organizatorami są Urząd Miasta i Stała Konferencja Dyrektorów Muzeów Krakowskich.

 

TV Trwam News 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl