Męskie Gorzkie Żale w Krakowie

Wspólnota dla mężczyzn Droga Odważnych oraz krakowskie Kolegium Zakonu Pijarów zapraszają na Męskie Gorzkie Żale w Krakowie. Modlitewna inicjatywa odbywa się w każdą niedzielę Wielkiego Postu.

Wielki  Post  jest  szczególnym  czasem  przygotowania do najważniejszych  w  roku Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To czas wyciszenia, modlitwy, odnowienia swojego życia. Służą temu specjalne nabożeństwa: Droga Krzyżowa czy Gorzkie Żale. Na to ostatnie nabożeństwo zapraszają ojcowie Pijarzy z Krakowa. Zaproszenie jest szczególne, bo dotyczy mężczyzn.

– Zapraszam serdecznie wszystkich, którzy chcą posłuchać o męskich sprawach, o tym, co znaczy być  mężczyzną, także co znaczy być ojcem we współczesnym świecie, w rodzinie – mówił o. Mateusz Pindelski SP, przełożony prowincjalny Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.

Męskie Gorzkie Żale mają być odpowiedzią na ogromny kryzys ojcostwa, z którym obecnie mamy do czynienia, a który wiąże się także z kryzysem religii, duchowości, moralności.

– Myślę, że jest to poszukiwanie, które rodzi się wśród samych mężczyzn (przede wszystkim wśród ludzi świeckich), którzy w wierze szukają odpowiedzi na pytania, które życie im stawia – powiedział o. Mateusz Pindelski.

Po nabożeństwie Męskich Gorzkich Żali będą miały miejsce konferencje.

– Podczas sześciu niedziel Gorzkich Żali będą konferencje wygłoszone między innymi przez ks. abp. Marka Jędraszewskiego, będzie również o. Mariusz Balcerak, jezuita, nasz kapelan Drogi Odważnych br. Adam Zwierz, będzie o. Mateusz Pindelski, który jest prowincjałem Zakonu Pijarów i nasz kapelan tutaj krakowski o. Tomasz Abramowicz – wskazał Michał Mokrzycki, lider wspólnoty męskiej Droga Odważnych.

Męskie Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielą Wielkiego Postu o godz. 18.00 w kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Pijarskiej 2 w Krakowie.

TV Trwam News

drukuj