fot. twitter.com

Kraków: ArcelorMittal Poland przełożył na później decyzję o wstrzymaniu pracy części surowcowej huty 

ArcelorMittal Poland odłożył w czasie wstrzymanie pracy części surowcowej krakowskiej huty. Władze planują ponownie ocenić całą sytuację. Pierwotnie planowano, że wygaszenie pieca nastąpi we wrześniu. Huta tłumaczy to m.in. wysokimi cenami surowców i rosnącymi kosztami emisji CO.

Zarząd huty zapewnia, że wstrzymanie pracy części surowcowej będzie rozwiązaniem tymczasowym i żadna z osób nie straci pracy.

Związkowcy z zadowoleniem przyjęli decyzję o odroczeniu tego procesu – mówi przewodniczący „Solidarności” w krakowskim oddziale huty Władysław Kielian.

– Dalej nie wiemy, na jaki okres jest to przesunięcie, w jakim czasie się o tym dowiemy, będziemy z niecierpliwością czekali, ale na dzisiaj cieszymy się, że po prostu ta decyzja już nie będzie w tej chwili dotyczyła 1 września, co było wcześniej podane w komunikacie. Prawdopodobnie wycofamy się z demonstracji, która była planowana jeszcze w sierpniu pod urzędem wojewódzkim, ponieważ teraz musimy się zastanowić, jak wpłynąć na decyzję UE, która nadal nie zajmuje się sprawą hutnictwa w Europie – wskazuje Władysław Kielian.   

Decyzja ArcelorMittal Poland o wygaszeniu pieca spotkała się ze sprzeciwem związków zawodowych. W środę protestowali oni przed siedzibą firmy w Dąbrowie Górniczej.

ArcellorMittal Poland to największy producent stali w Polsce. Firma zatrudnia około 11 tys. osób, a wraz ze spółkami zależnymi ponad 13 tys.

RIRM

drukuj