fot. gazetakrakowska.pl

Kraków: II Małopolski Marsz Rodzinie i Życiu TAK!

8 października o godzinie 10.00 w Krakowie odbędzie się II Małopolski Marsz Rodzinie i Życiu TAK! Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego w Katedrze Wawelskiej.

To druga edycja Małopolskiego Marszu. Ubiegłoroczne wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem obrońców życia i działaczy pro-life nie tylko z Małopolski, ale także z innych regionów kraju.

Wydarzenie rozpocznie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego w Katedrze Wawelskiej. Następnie uczestnicy przejdą ulicą Grodzką pod kościół św. Wojciecha na Rynku Głównym, gdzie przewidziane są krótkie wystąpienia obrońców życia i wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych. Organizatorzy przygotowali także gratisowe materiały pro-life, a dla dzieci prezenty-niespodzianki.

Do udziału w marszu gorąco zachęca ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

– Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu dlatego, że chcemy pokazać, jak bardzo ważną rzeczą jest dla nas to, aby być prawdziwymi strażnikami największej wartości jaką dał nam Bóg – życia własnego oraz życia innych – zachęca ks. abp Marek Jędraszewski.

RIRM

drukuj