Pierwsze propozycje kandydatów PO na prezydentów miast

PO przedstawiła pierwsze propozycje kandydatów PO na prezydentów miast. W Warszawie typowani są posłowie Rafał Trzaskowski, Andrzej Halicki lub wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Jarosław Wałęsa lub Agnieszka Pomaska mogliby rządzić w Gdańsku. Natomiast Alicja Chybicka lub Barbara Zdrojewska we Wrocławiu, a Bogusław Sonik w Krakowie.

W Platformie od kilku tygodni trwają przygotowania do wyborów samorządowych, które powinny odbyć się jesienią przyszłego roku.

PO chce za wszelką cenę utrzymać wpływy w dużych miastach, które generują jej kapitał polityczny – ocenił dr Michał Kuź, politolog.

PO zakłada, że jej poparcie w kraju słabnie, że musi się umocnić w matecznikach, że musi się umocnić tam, gdzie jest twardy jej elektorat oraz że musi tam wystawić najlepszych polityków. PiS może rządzić drugą kadencje, jeśli chodzi o parlament i rząd w Warszawie, rząd w kraju. I to też tworzy taką sytuację, w której Ci bardziej rozpoznawani politycy PO mogą wręcz mieć bezpieczną przystań w samorządzie dużego miasta, a nie wojować w Parlamencie, z którym nie wszystko wychodzi po myśli PO –zaznaczał dr Michał Kuź.

Odpowiedzialnym za przygotowania do wyborów samorządowych w PO jest wiceszef partii Tomasz Siemoniak. W lipcu ugrupowanie ma zaprezentować kandydatów na prezydentów 50 największych miast.

Według polityków PO kształt list wyborczych będzie zależał także od tego, czy PiS wprowadzi zasadę dwukadencyjności wójtów i włodarzy miast.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl