fot. PAP/Piotr Nowak

J. Brudziński: W PO panuje wewnętrzna destrukcja i chaos

W Platformie Obywatelskiej panuje wewnętrzna destrukcja i chaos – ocenił szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński. Odniósł się w ten sposób do rezygnacji ze startu w jesiennych wyborach części kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

Taką decyzję podjęli między innymi poseł PO Elżbieta Radziszewska i senator Platformy Jarosław Stolarczyk, którzy mieli kandydować z Łodzi. Sprawa dotyczy też innych województw, między innymi świętokrzyskiego.

Europoseł Joachim Brudziński zaapelował do szefa PO Grzegorza Schetyny o wyjaśnienie chaosu na listach Koalicji Obywatelskiej.

– Schetyna wpuścił na listy, wypychając wieloletnich działaczy PO, ludzi przypadkowych. Powoduje to destabilizację wewnątrz PO. Panie Grzegorzu, niech pan się nie boi, wyjdzie do ludzi i powie, skąd taki chaos na listach PO i dlaczego kolejni znani, od wielu lat obecni w polityce działacze PO opuszczają te listy – powiedział Joachim Brudziński.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą w nich na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl