fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Do krakowskich Łagiewnik przybyła pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia

Do sanktuarium w Łagiewnikach przybyli dziś Czciciele Bożego Miłosierdzia z całej Polski. Południowej Mszy św. w Bazylice Bożego Miłosierdzia przewodniczył ks. kard Stanisław Dziwisz, metropolita Krakowski.

To już II Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzi do łagiewnickiego sanktuarium.

– Trzeba sobie zobaczyć, że świat jest jaki jest. I na co możemy czekać – tylko na Boże Miłosierdzie – tłumaczył Henryk Dziedzic, uczestnik pielgrzymki.

Centralnym punktem spotkania była Msza Święta. W czasie homilii ks. kard. Stanisław Dziwisz nawiązał do dzisiejszej Ewangelii i słów św. Piotra: Panie do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego.

– Do kogóż możemy pójść dzisiaj? Wokół nas różne ideologie, które wyrzucają poza nawias Boga i próbują budować świat bez Dekalogu i bez zasad moralnych, bez tych ważnych fundamentów. Ideologie, które próbują tworzyć świat tak, jakby Boga nie było – mówił w homilii ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Metropolia Krakowski podkreślił, że zachęta świętego Jana Pawła II do głoszenia orędzia Bożego Miłosierdzia jest dziś jeszcze bardziej aktualna. Musimy ją podjąć w Świętym Roku Miłosierdzia, który ogłosił Ojciec Święty Franciszek.

– W Miłosierdziu Bożym nie ma granic! Jest ono otwarte dla każdego człowieka, który jest gotowy je przyjąć w tajemnicy przebaczenia, w sakramencie pokuty, w Eucharystii, w prostych aktach miłości miłosiernej, w dobrym słowie, w modlitwie i w dobrych uczynkach – tłumaczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Na zakończenie Mszy Świętej ks. kard. Stanisław Dziwisz pobłogosławił rodziny i dzieci. W trakcie pielgrzymki czcicieli Bożego Miłosierdzia w specjalnych namiotach prezentowano różnie dzieła charytatywne. Wczoraj natomiast w sanktuarium odbyły się urodziny św. Faustyny. W świętowaniu uczestniczyli głównie młodzi ludzie i dzieci dla których przygotowano wiele atrakcji.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj