fot. pixabay.com

Likwidatorzy Polskiego Radia w Krakowie sprzedali fortepian, który należał do regionalnej rozgłośni

Likwidatorzy Polskiego Radia w Krakowie sprzedali fortepian, który był własnością tej regionalnej rozgłośni. Chodzi o instrument z niemieckiej manufaktury Steinway&Sons, na którego zakup Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji udzieliła dotacji celowej w wysokości miliona złotych.

Fortepian miał służyć Radiu Kraków w wypełnianiu misji publicznej. Tymczasem likwidatorzy sprzedali go innej publicznej instytucji – Polskiemu Wydawnictwu Muzycznemu.

Członek KRRiT, prof. Hanna Karp, powiedziała, że urząd bada czy taka transakcja jest zgodna z prawem.

Tutaj chodzi przede wszystkim o to, że spółka jest w stanie likwidacji. To jest dodatkowa rzecz komplikująca, ale tak czy inaczej należy stwierdzić, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała pieniądze na zakup instrumentu dla rozgłośni, na wypełnianie misji i żaden inny podmiot w tym momencie nie jest w prawie, żeby korzystać z tego instrumentu. W posiadaniu tego instrumentu jest w tej chwili kolejna instytucja publiczna. Można powiedzieć, że tutaj dwa razy pieniądze publiczne zostały wykorzystane na zakup instrumentu – zauważyła prof. Hanna Karp.

Jak dodała profesor, teraz istnieje obawa, że również inne spółki medialne będące w stanie likwidacji będą próbowały wyprzedawać własność publiczną.

W połowie stycznia minister kultury wyznaczył na likwidatora Radia Kraków Marcina Pulita, które kierował rozgłośnią w latach 2011-2016.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl