Autorstwa AgnosticPreachersKid - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4119783

USA: cztery firmy z Serbii objęte sankcjami za wspieranie Rosji

Departament Skarbu USA nałożył sankcje na cztery firmy i dwie osoby z Serbii, które oskarżono o wspieranie wysiłków wojennych rosyjskiej armii na Ukrainie.

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Stanów Zjednoczonych dodało na swoją listę sankcyjną spółki Goodforwarding, Kominvex, Research and Development Company TR Industries z siedzibą w Belgradzie oraz Soha Info z siedzibą w miejscowości Novi Banovci.

Stany Zjednoczone umieściły także na czarnej liście Dragana Dragasa, właściciela Soha Info i Marko Svorcana, właściciela Kominvexu.

W listopadzie 2023 r. Radio Wolna Europa podało, że Soha Info, Komnivex i Goodforwarding eksportują do Rosji urządzenia elektroniczne i towary podwójnego zastosowania.

Również w piątek – dzień przed drugą rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę – Unia Europejska przyjęła 13. pakiet sankcji wobec Rosji.

W ramach pakietu Bruksela nałożyła ograniczenia eksportowe na jedną serbską firmę z powodu handlu „towarami i technologiami podwójnego zastosowania, które mogą przyczynić się do wzmocnienia rosyjskiego sektora wojskowego”. Nazwa firmy nie została ujawniona.

„Pozostajemy zjednoczeni w naszej determinacji, by stłumić rosyjską machinę wojenną i pomóc Ukrainie wygrać uzasadnioną walkę w samoobronie oraz przywrócić jej niepodległość, integralność terytorialną i suwerenność” – powiedział szef dyplomacji UE, Josep Borrell, w oświadczeniu ogłaszającym kolejny pakiet sankcji.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl