fot. PAP

Tusk i Kaczyński na Forum Ekonomicznym w Krynicy

W Krynicy-Zdroju rozpocznie się dziś 23. Forum Ekonomiczne – polskie Davos. Wśród wielu gości ze świata polityki, nauki i biznesu będzie premier Donald Tusk, a także prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Hasło przewodnie tegorocznego spotkania brzmi: „Perspektywy nowego ładu” – jest ono nawiązaniem do przemian, które przyniósł światowy kryzys gospodarczy.

Forum jest miejscem spotkań i wymiany poglądów liderów samorządowych i elit regionalnych z Europy Środkowo-Wschodniej. Na program składają się m.in. sesje plenarne, panele, wykłady i prezentacje oraz uroczyste gale.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma poruszyć m.in. temat utworzenia Sieci Miast Euroregionu Karpackiego (SMEK). Sieć łączyłaby dotychczas rozproszone działania poszczególnych samorządów i obejmowałaby regiony przygraniczne Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii i Ukrainy – wyjaśnił Jarosław Kaczyński.

– W Krynicy będę mówił o sprawach związanych z regionem karpackim, z taką propozycją „euroregionu karpackiego”. To jest bardzo ciekawa propozycja i ważna z punktu widzenia polskiej polityki zagranicznej, w ogóle statusu Polski w tej części Europy. Poza tym, będę też mówił o pewnych bieżących propozycjach odnoszących się do spraw gospodarczych. Podkreślam – bieżących. Ktoś mnie pytał: czy przedstawię program gospodarczy? Ten program będzie przedstawiony najprawdopodobniej w styczniu, razem z całym programem Prawa i Sprawiedliwości – powiedział były premier.

W otwarciu tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy weźmie udział premier Donald Tusk, dlatego to nie na dzisiejszym posiedzeniu lecz dopiero w czwartek rząd zajmie się projektem ustawy budżetowej na przyszyły rok.

 

RIRM

drukuj