fot. twitter.com/PKP_PLK_SA

Nowy rozkład jazdy PKP

W niedzielę wszedł w życie nowy rozkład jazdy PKP. Podróżujący na trasach: Warszawa-Gdańsk, Katowice-Kraków czy Wrocław-Poznań znacznie szybciej pokonają drogę. 

Na trasie Warszawa-Gdańsk pociągi podniosą swoją prędkość do 200 kilometrów na godzinę, dzięki czemu podróż będzie trwała o 20 minut krócej. Szybciej pojedziemy też z Katowic do Krakowa i z Wrocławia do Poznania. Niestety na odcinkach umożliwiających najszybszą jazdę pozostaną punktowe ograniczenia prędkości do 40-50 kilometrów na godzinę. Tym samym zniweczą one efekt podniesienia prędkości.

– Infrastruktura kolejowa aktualnie cały czas jest poprawiana, przebudowywana, a także czasami budowana na nowo. Każdy odcinek, który jest wprowadzony już do użytkowania po przebudowie, wymaga zmiany rozkładu jazdy – tłumaczył Marek Sowa, radny sejmiku województwa wielkopolskiego i pracownik PKP PLK.

Podróżujący Kolejami Wielkopolskimi będą mogli znów pojechać do Wrześni. Pojawią się też nowe połączenia.

– W piątek i w niedzielę po godzinie 14.00 będzie wyjeżdżał pociąg z Poznania do Łodzi, a o 20.00 wracał. Około północy będzie z powrotem w Poznaniu – poinformował Marek Nitkowski, wiceprezes zarządu Koleje Wielkopolskie.

Najwięcej zmian dotyczy południa Wielkopolski. Od niedzieli będzie można pojechać bezpośrednio do Odolanowa  i dolnośląskiego Milicza. Podróż ma trwać mniej niż dwie godziny. Zmiany pojawią się też w zakładzie Polregio, czyli w dawnych Przewozach Regionalnych.

– Na trasie do Krzyża pasażerowie będą mogli odczuć większy komfort jazdy, korzystając z pociągów Wilda, Kłodawka czy Ujście Warty. Są to pociągi uruchamiane przez naszych sąsiadów przez województwo lubuskie. Zostały zakupione nowoczesne pociągi z rodziny Impuls z nowosądeckiego Newagu – wyjaśniła Justyna Grzesik z Polregio.

Zbyt szybko nie poprawi się sytuacja podróżujących z Warszawy do Poznania. Remont tej trasy miał skończyć się w tym roku. Ale potrwa do trzeciego kwartału 2022 roku.

Ze względu na epidemię koronawirusa w pociągach obowiązują dodatkowe obostrzenia. Należy też zakrywać nos i usta.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl