Wzrost pasażerów PKP Intercity

PKP Intercity chwali się wynikami za ubiegły rok. Spółka przewiozła ponad 30 mln pasażerów. Jest to wzrost o 22 proc. w stosunku do roku 2014. Władze PKP Intercity podkreślają, że nastąpił przełom i tendencja spadkowa dręcząca od paru lat polskie koleje zaczyna się odwracać.

Czesław Warsewicz, były prezes PKP Intercity i ekspert portalu Nakolei.pl, zachowuje umiarkowany optymizm. Należy spojrzeć na wyniki sprzed 5-6 lat – wskazuje.

– Patrząc w kontekście kilku lat jest to ciągle gigantyczny spadek. Przypomnę że w latach 2009-2010 przewożono ponad 54 mln pasażerów, więc ja bym się nie zachwycał bardzo tym wzrostem przy takim spadku, który nastąpił w ostatnich kilku latach. Dzisiaj mamy lekkie odbicie. Na pewno trzeba lepszej oferty i lepszego ocenienia pasażera. Na pewno także jest lepszy tabor, czyli zakup nowego taboru, zakup nowych wagonów. Modernizacja z pewnością przyczyniła się do większego zainteresowania koleją – powiedział Czesław Warsewicz.

PKP Intercity zanotowała w 2015 roku o 226 mln zł przychodu więcej niż w roku 2014, osiągając tym samym poziom ponad 1,5 mld zł. Prezes PKP Intercity zapowiedział, że w planach na bieżący rok spółka zakładała, że z jej usług skorzysta blisko 40 mln Polaków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl