fot. twitter.com/SzHuptys

Lubelski samorząd podpisał porozumienie z PKP PLK w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej

Lubelska Kolej Aglomeracyjna coraz bliżej. Samorząd województwa podpisał dziś w Lublinie porozumienie o współpracy w tej sprawie z PKP PLK. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który udał się do Lublina, podkreślał, że jest to dobry dzień zarówno dla Lubelszczyzny, jak i dla Polski.

Minister Andrzej Adamczyk podkreślał, że rządzący podejmują starania, by rozbudować polską kolej i przybliżyć ją mieszkańcom małych miast i miasteczek. Polityk mówił, że także duże miasta zasługują na dobry, rozwinięty transport kolejowy.

– Transport aglomeracyjny i to jest właśnie cel naszych działań. Lubelszczyzna nie jest pierwszym województwem. Pamiętam taki moment we Wrocławiu, kiedy miałem zaszczyt uczestniczyć z panem premierem Mateuszem Morawieckim w takim wydarzeniu, pamiętam kolejne momenty w Małopolsce i wielu innych  miejscach. Z tego miejsca chcę podziękować PKP Polskim Liniom Kolejowym i obecnemu tutaj panu  prezesowi Ireneuszowi Merchelowi za utrzymywanie tej inicjatywy, która w efekcie odłoży się dobrze zorganizowanym transportem kolejowym, także i w aglomeracjach. Czystym, bezpiecznym, przyjaznym dla środowiska – zaznaczył Andrzej Adamczyk.

Porozumienie o współpracy w zakresie opracowania koncepcji powstania Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej podpisali prezes PKP PLK i marszałek województwa lubelskiego. Kolej ma umożliwiać szybki i sprawny dojazd do stolicy województwa m.in. z Puław, Parczewa, Chełma i Kraśnika.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl