PKP PLK za 250 mln zł kupią specjalistyczne pojazdy kolejowe

PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczają ok. 250 mln zł na zakup specjalistycznych pojazdów i urządzeń do kontroli mostów i wiaduktów oraz sprawnego usuwania usterek na liniach kolejowych – poinformował zarządca kolejowej infrastruktury w środowym komunikacie.

Jak informuje kolejowa spółka szybsze i sprawniejsze prace zwiększą poziom bezpieczeństwa podróży oraz przewozu ładunków.

PKP PLK przeznaczą 250 mln zł na sprzęt diagnostyczny do badania stanu elementów infrastruktury kolejowej oraz specjalistyczny sprzęt techniczny, który wzmocni zespoły kolejowego pogotowia technicznego, odpowiedzialnego za szybkie usuwanie usterek i bezpieczeństwo. Łącznie PLK zakupią 47 pojazdów.

„Nowy sprzęt za 250 mln zł ułatwi i przyśpieszy prace na liniach kolejowych. Będzie wykorzystywany zarówno do diagnostyki obiektów jak i do szybkich robót utrzymaniowych. Efektywne działania służb technicznych przełożą się na bezpieczne i sprawniejsze podróże” – powiedział cytowany w komunikacie Antonii Jasiński, członek zarządu PKP PLK.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl