PKP zainwestuje w modernizację dróg kolejowych na Górnym Śląsku

Polskie Koleje Państwowe zainwestują ponad 200 mln zł w poprawę warunków przewozowych na Górnym Śląsku. Do połowy grudnia kolej ma sfinalizować tam 13 inwestycji – donosi ,,Rzeczpospolita”.

Program poprawy transportu towarowego w województwie śląskim jest kontynuowany w ramach nowej perspektywy finansowej 2014–2020.

Według spółki PKP PLK zarządzającej infrastrukturą, efektem inwestycji będzie m.in. zwiększenie przepustowości ważnych ciągów towarowych, przywrócenie do ruchu wyłączonych torów oraz sprawniejszy wyjazd pociągów.

Leszek Miętek, przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych, mówi, że te inwestycjie infrastrukturalne są  pożądane dla polskiej gospodarki.

– My martwiliśmy się, że realizacja nowej perspektywy unijnej na inwestycje kolejowe jest już opóźniona. Także ta informacja jest informacją bardzo dobrą. Czekamy, aby te przetargi jak najszybciej się rozstrzygnęły i żeby jak najszybciej zostały uruchomione procesy inwestycyjne. Mamy nadzieję, że przy specyfikacji przetargu zarządca infrastruktury zwróci uwagę na to, że cena nie powinna być najważniejsza. Inwestycje powinny być realizowane praktycznie 24 godziny na dobę, a nie tylko 8 godzin dziennie i potem się ciągną latami, co bardzo mocno odczuwają podróżni – podkreśla Leszek Miętek.

Ogólnie modernizacją objętych jest na Śląsku około 600 km torów. W tym roku w ramach programu zmodernizowanych zostanie przeszło 80 kilometrów torów.

PLK zainwestowały już ponad 2,5 mld zł, a w najbliższych latach planowane są kolejne przedsięwzięcia warte 9 mld zł – podaje gazeta.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl