Deszczowo w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia i częściowo wschodnia znajdzie się pod wpływem wyżu znad Morza Barentsa. Nad pozostałym obszarem przeważać będą niże.

Polska będzie pod wpływem wypełniającego się niżu znad południowego Bałtyku. Przeważająca część kraju pozostanie w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego, tylko do województw południowych zacznie stopniowo napływać nieco cieplejsze powietrze z południowego zachodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W piątek w dzień w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie na północy i południu Polski. Możliwe lokalne burze. Temp. maks. od 19 st., 22 st. na północy kraju do ok. 24 st. w centrum i do 27 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą zachodniego. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie Polski wzrastające do dużego i lokalnie opady deszczu. Temp. min. od 10 st. miejscami na Pogórzu Karpackim oraz na wschodzie kraju do 15 st. na zachodzie i 16 st. lokalnie na wybrzeżu. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj