W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia będzie pod wpływem rozległego niżu znad północno-zachodniej Rosji. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów.

Polska od zachodu dostaje się pod wpływ słabego klina wyżowego, tylko północny wschód kraju pozostanie na skraju niżu. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i powoli będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Lokalnie na północnym wschodzie burze. Temperatura maksymalna od 18 st. lokalnie na północy do 24 st. na południu. Wiatr umiarkowany, na północy i północnym wschodzie okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i małe, tylko początkowo, zwłaszcza na wschodzie i północny przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 9 st. do 12 st., nad morzem od 11 st. do 14 st. Wiatr przeważnie słaby, nad morzem umiarkowany i lokalnie porywisty północno-zachodni i zachodni.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 18 st. do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany północno-zachodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl