fot. Paweł Palembas

W Wielką Sobotę dość ciepło, ale możliwe opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa będzie w zasięgu licznych niżów z ośrodkami nad północną Skandynawią, południową Anglią, Niemcami i Korsyką. Polska będzie w zasięgu niżu znad Anglii i Niemiec, w strefie przemieszczającego się z południa na północ kraju ciepłego frontu atmosferycznego. Chłodne polarne morskie powietrze będzie wypierane przez cieplejszą masę powietrza, napływającą z południa Europy.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na południu oraz na zachodzie kraju po południu i wieczorem możliwe burze. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym zachodzie do około 12 st. w centrum i 16 st. na południu. Chłodniej na wybrzeżu, od 3 st. do 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, z kierunków południowych i wschodnich. Na wybrzeżu, a także w czasie burz, wiatr w porywach do 55 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich lokalnie również deszczu ze śniegiem, a w górach opady śniegu. Opady miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na Pomorzu i Kujawach wysokość opadów do 20 mm. Na południu początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od 1 st. na północnym zachodzie do 5 st. w centrum i 8 st. miejscami na wschodzie, w rejonach podgórskich lokalnie 0 st. Wiatr na przeważającym obszarze słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych, na wschodzie kraju okresami porywisty, z kierunków wschodnich i południowych. Na Pomorzu wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, na wybrzeżu do 65 km/h, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj