RCB: w najbliższym czasie silny wiatr i burze mogą wystąpić w całym kraju

W ciągu kilku najbliższych godzin silny wiatr i burze mogą wystąpić na terenie całego kraju – poinformowało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem i burzami z gradem wydano dla czternastu województw.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W niektórych częściach kraju mogą pojawić się burze, miejscowo może padać grad.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

„W ciągu najbliższych godzin silny wiatr i #burze możliwe na terenie niemal całego kraju. Lokalnie niewykluczony też #grad” – podało RCB na Twitterze.

Wcześniej zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa napisał na Twitterze, że w wyniku niedzielnych wichur uszkodzone zostało 60 budynków mieszkalnych i 31 gospodarczych. Państwowa Straż Pożarna podjęła ponad 2,5 tys. interwencji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl