fot. flickr.com

Prognoza pogody na 20 i 21 lipca

Jak informuje IMGW, rejony Zatoki Biskajskiej, Alp, Bałkanów, Ukrainy i Skandynawii będą w zasięgu słabych wyżów, na pozostałym obszarze zaznaczać się będą płytkie układy niżowe. Polska będzie pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z przemieszczającym się ku północy frontem ciepłym. Za frontem z południowego zachodu będzie napływać powietrze zwrotnikowe, przed frontem, na krańcach północnych, utrzyma się zasięg masy polarnej, morskiej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i bedzie się wahać.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo miejscami rozpogodzenia.

W zachodniej połowie kraju, na Mazowszu, Podlasiu, Polesiu i Lubelszczyźnie przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 30 mm, lokalnie w rejonie Sudetów do 40 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. na północy do 33 st. na południu, na wschodnim wybrzeżu od 22 st. do 26 st. Wiatr słaby, na północy z kierunków wschodnich, na południu z południowych, poza tym zmienny. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. W zachodniej połowie kraju i na Mazowszu prognozowana wysokość opadu do 20 mm. Temperatura minimalna przeważnie od 16 st. do 21 st., na północnym wschodzie chłodniej, od 12 st. do 16 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

 PAP/RIRM

drukuj