fot. pixabay,com

Synoptyk IMGW: od dziś więcej chmur i przelotne deszcze

Od południa nad Polskę zacznie nasuwać się zatoka niżowa. Jak powiedział Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, do końca tygodnia w całym kraju będzie nieco cieplej, ale pojawią się przelotne opady deszczu i burze.

Jak przekazał Michał Folwarski, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, dziś od południa nad Polskę nasuwać się zacznie zatoka niżowa niosąca ze sobą deszcze i burze, ale i nieco cieplejsze powietrze.

„Na ogół będzie jeszcze pogodnie i bez opadów. W drugiej połowie dnia na południowej granicy Polski pojawi się więcej chmur i w rejonach Sudetów i Karpat może spaść słaby deszcz. W porównaniu z niedzielą temperatura nieco wzrośnie i wyniesie od 18 stopni Celsjusza na północy do 26 stopni na południu kraju. Wiatr nadal słaby, zmienny” – powiedział Michał Folwarski.

Noc z poniedziałku na wtorek już bez przymrozków. Na południu i zachodzie, gdzie pojawi się więcej chmur i może spaść deszcz, temperatura minimalna wyniesie ok 13-14 stopni. Na północnym wschodzie będzie jeszcze pogodnie, a temperatura minimalna to 6-7 stopni. Wiatr będzie słaby, południowo-wschodni i wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl