Polska pod wpływem niżu

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz częściowo zachodnia i centralna znajdą się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą układy wysokiego ciśnienia. Polska będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego przemieszczającego się przez obszar kraju z południa na północ.

Z południowego zachodu zacznie napływać bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wybrzeżu oraz wieczorem na krańcach zachodnich wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 25 st. na Suwalszczyźnie do 32 st. na Śląsku, chłodniej miejscami we wschodniej części wybrzeża: od 22 st. do 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek na wschodzie kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na północnym wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Postępujące od zachodu przelotne opady deszczu oraz burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, na Przedgórzu Sudeckim do 20 mm. Temperatura minimalna od 16 st. do 20 st., jedynie na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich od 13 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na kierunki zachodnie. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

We wtorek przeważnie zachmurzenie umiarkowane lub duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Najgroźniejsze zjawiska wystąpią na południu i wschodzie kraju, tutaj w czasie burz prognozowane są opady do 30 mm, a na południowym wschodzie do 40 mm. Temperatura maksymalna w zachodniej połowie kraju od 22 st. do 26 st., we wschodniej od 25 st. do 30 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 30 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 19 st. Wiatr słaby, południowy. We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr na ogół umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl