fot. flickr.com

Niedziela w Polsce będzie ciepła, ale deszczowa. Burze nie wystąpią jedynie na północnym wschodzie kraju

Jak informuje IMGW, przeważająca część Europy znajduje się pod wpływem niżów znad Atlantyku oraz Niemiec, jedynie Europa Wschodnia, Północna oraz częściowo Środkowa jest w klinie wyżu znad Morza Grenlandzkiego.

Większa część Polski jest w zasięgu niżu znad Niemiec, natomiast na północnym wschodzie zaznacza się wpływ klina wspomnianego wyżu. Jesteśmy w powietrzu polarnym morskim na północy i wschodzie oraz w powietrzu pochodzenia zwrotnikowego na zachodzie kraju.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, po południu miejscami duże i tam przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie grad. Burze nie wystąpią jedynie na północnym wschodzie kraju. Prognozowana wysokość opadów burzowych, zwłaszcza w Polsce południowo-wschodniej, do 30 mm. Temperatura maksymalna od 28 do 33 st., chłodniej na wybrzeżu i w górach: od 23 do 26 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl