W czwartek zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie krańce wschodnie kontynentu znajdą się pod wpływem wyżu. Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad południowo-wschodniej Polski nad Łotwę. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 981 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie do 6 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, w południowej połowie kraju porywisty, zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, większe przejaśnienia na południu. Miejscami słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie śniegu. Temperatura minimalna od -2, 0 st. w południowej połowie do 1, 3 st. w północnej połowie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu porywisty, południowo-zachodni.

W piątek w południowej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i okresami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, początkowo deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr na ogół umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu, początkowo także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl