W Brukseli zakończy się dziś spotkanie NATO

W Brukseli zakończy się dziś dwudniowe spotkanie ministrów obrony państw Paktu Północnoatlantyckiego. NATO zdecydowało o trwałej obecności na wschodniej flance – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Decyzja o obecności wojskowej sojuszu we wschodniej Europie to odpowiedź na zmienione warunki bezpieczeństwa w obliczu polityki Rosji. Szef resortu obrony podkreśla, że jest to jedno najistotniejszych działań na najbliższe lata.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz na konferencji prasowej transmitowanej przez TVP powiedział, że decyzja musi zostać jeszcze potwierdzona przez szczyt Sojuszu w Warszawie.

– To, co jest najważniejsze, to przyjęcie podstawowego dokumentu kierunkowego, który jednoznacznie rozstrzyga o tym, że trwała obecność NATO na wschodniej flance jest jednym z najistotniejszych działań, jakie będą kierunkowo kształtowały NATO w najbliższym czasie. Oczywiście to musi być potwierdzone przez szczyt warszawski, oczywiście są jeszcze przed nami uszczegóławiające prace sztabów wojskowych, ale decyzja co do trwałej obecności NATO na wschodniej flance została podjęta – powiedział Antoni Macierewicz.

Szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego odbędzie się 8 i 9 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do Polski ma przyjechać ok. 2,5 tys. delegatów, wśród nich szefowie państw i rządów oraz przywódcy najważniejszych organizacji międzynarodowych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl