fot. https://pixabay.com/pl/

Na południu deszczowo, na północy i zachodzie dużo pogodniej

Na południu kraju będzie padał deszcz, zaś na północy i zachodzie będzie  dużo pogodniej. W rejonach podgórskich zimno, tylko 8-9 stopni Celsjusza – poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

Na północy i zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, ale bez opadów. Tylko na Wybrzeżu możliwe słabe opady deszczu. Na południu więcej chmur i opady deszczu. Na Podkarpaciu i Zamojszczyźnie spadnie nawet 30 mm deszczu.

Temperatura minimalna od 10 do 12 stopni Celsjusza na południu kraju. Na wschodzie od 12 stopni do 16 na zachodzie. W rejonach podgórskich 8-9 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z piątku na sobotę pogodne niebo na zachodzie i północy kraju. Tam możliwe niewielkie opady deszczu. Mogą tam wystąpić mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Na pozostałym obszarze więcej chmur i deszczu.

Temperatura minimalna od 3 stopni Celsjusza na Pomorzu. Na północnym zachodzie od 3 do 5 stopni. Na pozostałym obszarze kraju od 5 do 10 stopni. Powieje słaby, południowy wiatr.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl