Synoptyk IMGW: Pogodny wieczór i ciepła noc; miejscami możliwe burze

Wieczór będzie pogodny. Tylko na północnym-wschodzie mogą wystąpić niegroźne burze i może przelotnie popadać. Noc w kraju będzie ciepła, od 17 do 20 stopni. Burze i przelotne opady mogą wystąpić na północnym zachodzie – prognozuje synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska.

Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego powiedziała, że wieczorem na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie i słonecznie, miejscami się zachmurzy.

Tylko na północnym-wschodzie mogą wystąpić burze, ale – jak zaznaczyła synoptyk – nie powinny być groźne. Również tam może przelotnie popadać.

Termometry po południu pokażą ok. 30 stopni w okolicach województw dolnośląskiego i opolskiego, a na przeważającym obszarze – 28-29 stopni. Chłodniej może być nad morzem, ok. 26-27 stopni.

W nocy, zwłaszcza nad ranem, wzrośnie zachmurzenie na północnym zachodzie kraju. Wówczas tam będą mogły pojawić się przelotne opady deszczu i burze w towarzystwie wiatru osiągającego w porywach do 65 km/h. W innych miejscach pogodna i bardzo ciepła noc. Temperatura wyniesie od 17 do 20 stopni.

PAP

drukuj