PAP/Darek Delmanowicz

IMGW ostrzega przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi na południu kraju

Przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi na południu kraju ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wydano także ostrzeżenie hydrologiczne przed wzrostem poziomów wody, miejscami powyżej alarmowych, m.in. na całym Wybrzeżu.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi wydano dla południowych powiatów województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. IMGW prognozuje na tym terenie zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 55 km/h, z północnego zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń określono na 80 procent.

Na całym wybrzeżu Bałtyku obowiązuje alert hydrologiczny drugiego stopnia.

„W związku z prognozowanym silnym, sztormowym wiatrem z kierunku północno-zachodniego na całym Wybrzeżu poziomy wody będą się wahać powyżej stanów ostrzegawczych, miejscami powyżej alarmowych z tendencją spadkową” – poinformował IMGW.

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia wydano też dla Zalewu Wiślanego i okolic Elbląga.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl