fot. flickr.com

Synoptyk IMGW: Słonecznie na północy i zachodzie, na południu oraz wschodzie dużo chmur

Polska podzieli się dziś na dwie pogodowe strefy. Na zachodzie i północy będzie słonecznie i dość ciepło, a na wschodzie i południu będzie sporo chmur, może też padać deszcz ze śniegiem – powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

„Co prawda w całym kraju temperatury będą dodatnie, ale w przypadku mieszkańców wschodniej Polski trudno mówić o sprzyjającej aurze” – powiedziała meteorolog.

Na wschodzie i południu będzie 1-3 stopni „na plusie”, w okolicach Zakopanego około zera. Prognozowane są słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem i jedynie rzadkie przejaśnienia.

Inne warunki pogodowe będą panować na zachodzie i północy. Mieszkańcy tych regionów mogą liczyć na słoneczną pogodę i 4-5 stopni na plusie. Na zachodnim wybrzeżu Bałtyku temperatura może sięgnąć nawet 8 stopni.

„Zasadniczo wtorkowa pogoda będzie niemal identyczna jak poniedziałkowa. Jeśli nie zmieniliśmy w tym czasie miejsca pobytu możemy się spodziewać takiej samej aury” – powiedziała Ewa Łapińska.

Zapowiedziała, że następna noc, z wtorku na środę, może być dość mroźna, ale potem temperatury nieco wzrosną.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl