fot. PAP/Darek Delmanowicz

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. W wielu regionach Polski obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alerty dotyczą południa kraju, południowego zachodu i części Pomorza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, które mogą wystąpić w wielu regionach kraju. Ostrzeżenia pierwszego stopnia ogłoszono na południu i południowym zachodzie Polski, a także na części Pomorza. W większości tych miejsc w ciągu dnia może spaść do 15 cm śniegu, a lokalnie na Dolnym Śląsku może być to nawet 25 centymetrów.

Przed intensywnymi opadami śniegu ostrzega synoptyk IMGW, Michał Kowalczuk.

– Aktualnie mamy obowiązujące ostrzeżenia pierwszego stopnia informujące o intensywnych opadach śniegu na południowe krańce naszego kraju oraz województwo lubelskie. Ostrzeżenia te ważne są w ciągu dzisiejszego dnia oraz najbliższej nocy do godz. 5.00 rano. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na wspomnianym obszarze wynosi od 10 do 15 centymetrów – informuje synoptyk.

Z związku z opadami pogorszy się sytuacja na drogach, co niesie ryzyko wypadków. Policja apeluje do kierowców o ostrożność.

Minionej doby tylko na Śląsku odnotowano 209 kolizji drogowych i trzy wypadki, w których trzy osoby odniosły obrażenia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl